بهبود سلامت با استانداردهای جدید برای اجاق‌های آشپزی پاک

  • شماره خبر: 6565
  • تاریخ: 08 مرداد 1397
  • تعداد بازدید: 87

هرساله میلیون ها نفر در معرض اثرات نامطلوب دود ناشی از پخت‌وپز در آتش باز یا اجاق‌های ساده با سوخت چوب، زغال و مدفوع حیوانات قرار می‌گیرند. مجموعه‌ دستورالعمل‌های بین‌المللی برای اجاق‌های آشپزی ایمن‌تر به همین منظور منتشر شده‌است.

حدود سه میلیارد نفر در سراسر جهان به اجاق‌های آلاینده و آتش‌ باز برای پخت غذای خانواده وابسته هستند. این روش‌ها نه تنها ناکارآمد هستند، بلکه دود مضر متصاعد شده می‌تواند خطر ابتلا به طیف وسیعی از بیماری‌ها مانند سرطان ریه، ذات‌الریه و سکته را افزایش دهد و منجر به مرگ نزدیک به ۴ میلیون نفردر سال شود.

برای کمک به حل این مشکل، ایزو مجموعه‌ای از استانداردهای بین‌المللی و اسناد مرتبط برای آشپزی امن‌تر و پاکیزه‌تر را تدوین کرده‌است که زمینه را برای رشد و توسعه فناوری‌های موجود و جدید فراهم می‌کنند. این مجموعه شامل یک استاندارد بین‌المللی در زمینه آزمون آزمایشگاهی، یک گزارش فنی درباره واژگان خاص این موضوع و گزارش فنی دیگری برای معیار سنجش آزمون آزمایشگاهی است که دو مورد آن‌ به تازگی منتشر شده‌اند و سومی قرار است اواخر امسال منتشر شود.

Ranyee Chiang ، رئیس کمیته‌ تدوین استانداردها و مدیر سابق استاندارد، تکنولوژی و سوخت، پیمان جهانی اجاق‌های پاک را گام مثبتی برای این صنعت  دانست.

او گفت : " پیشرفت‌هایی صورت‌ گرفته است ، اما برای یک مساله جهانی که سه میلیارد نفر را تحت‌تاثیر قرار داده‌است ، ما باید اهداف جاه‌طلبانه‌ای داشته باشیم  .این استانداردها با ایجاد انگیزش به طراحان و شرکت‌ها در ارتقاء استانداردهای اجاق‌های آشپزی کمک می‌کنند و به تجارت فن‌آوری‌های جدید به نفع مصرف کنندگان شتاب می‌بخشند ."

استاندارد  ISO 19867-1( اجاق‌های پاک و راه‌حل‌های آشپزی پاک – پروتکل‌های هماهنگ آزمون آزمایشگاهی - قسمت 1: مجموعه آزمون استاندارد برای انتشار و عملکرد، ایمنی و دوام)، اولین استاندارد بین‌المللی برای آزمون اجاق‌های زیست توده (Biomass) است. طبق اصطلاحات و تعاریف ISO/TR 21276 (اجاق‌های پاک و راه‌حل‌های آشپزی پاک – واژگان)، این گزارش فنی جدید ، اصطلاحات دقیقی برای فناوری و آزمون اجاق‌های آشپزی ایجاد کرده و روش‌های ارزیابی و سنجش آزمایشگاهی برای ذرات و گازهای آلاینده‌ هوا ناشی از اجاق‌های آشپزی را تعیین می‌کند.

به زودی قسمت سوم این مجموعه بر پایه آزمون آزمایشگاهی و با هدف اجرای اختیاری، ماه آینده منتشر می‌شود. این استانداردها همراه با هم مجموعه کارآمدی از پروتکل‌های آزمون و روش‌های سنجش آزمایشگاهی برای آزمایش عملکرد اجاق‌های آشپزی در شرایط کنترل شده آزمایشگاهی فراهم می‌کنند.

این اسناد در کمیته فنی ISO/TC 285 (اجاق‌های پاک و راه حل های آشپزی پاک) متشکل از برخی متخصصان برجسته جهان در حوزه اجاق‌های آشپزی و سوخت پاک، با تخصص ویژه در زمینه آزمون، طراحی، کسب و کار و سیاست گذاری تدوین شده‌است.

این کمیته به طور مشترک توسط ANSI ( ایالات متحده ) و KEBS (کنیا) و با مشارکت فعال سایر کشورهای در حال توسعه که با مقوله اجاق‌های پاک در ارتباط بسیار نزدیک هستند، اداره می‌شود.

ISO/TR 21276: 2018 و ISO 19867-1: 2018 از طریق نماینده یا فروشگاه ISO در دسترس قرار‌ دارند.

 

منبع: اخبار سایت ایزو

مترجم: آزاده علائی طالقانی


گزارش تصویری آرشیو
گزارش تصویری از برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد سال 1397 گزارش تصویری از حضور دبیرکل ایزو در ایران
گزارش تصویری از بازدید رییس سازمان ملی استاندارد از باشگاه خبرنگاران گزارش تصویری همایش معاونان و مدیران سازمان ملی استاندارد ایران در هتل بوتانیک گرگان
گزارش تصویری کارگاه کشوری طراحی گرافیک و کارتون : من کالای استاندارد ایرانی می خرم گزارش تصویری کتابگردی با طعم استاندارد
گزارش تصویری روز ملی کیفیت سفر ریاست محترم سارمان ملی استاندارد به استان چهارمحال و بختیاری
گزارش تصویری مراسم روز جهانی استاندارد نشست بین المللی کمیته فنی فولاد در تهران
هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد و پویش کالای استاندارد ایرانی امضای تفاهم نامه همکاری بین استاندارد و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
تقدیر از برگزیدگان پوستر روز جهانی استاندارد صعود کوهنوردان سازمان ملی استاندارد به قله دماوند
چهلمین اجلاس کدکس غذایی در ژنو جلسه آینده نگاری و نظریه پردازی سلامت
همایش روز جهانی اندازه شناسی نیره پیروزبخت به عنوان مهندس برجسته معرفی شد
نشست با طنزپردازان امضا یادداشت تفاهم میان ایران و ارمنستان در زمینه حلال
گردهمایی رابطین روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران شورای اداری همدان
سفر به روسیه بازدید پگاه همدان
دیدار نوروزی دیدار رییس سازمان با استاندار گلستان
بازدید از واحد تولید محصولات لبنی پگاه - استان گلستان افتتاح مجموعه اداری - آزمایشگاهی استاندارد گلستان
منتخب استان‌ها آرشیو
آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در اراک برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد  استان مرکزی: آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد با حضور سید علی آقازاده، استاندار، مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران ، علی اکبرکریمی وسیدمهدی مقدسی نمایندگان مردم اراک ، خنداب و کمیجان ، محمدرضا منصوری، نماینده مردم س...
آئین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد
 به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و  بویراحمد: آئین گرامیداشت روز جهانی استاندارد با حضور غلامرضا امینی، مدیرکل نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال،  جعفر گوهرگانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، ...
مراسم روز جهانی استاندارد در قزوین برگزار شد
با حضور معاون ارزیابی کیفیت
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قزوین: مراسم روز جهانی استاندارد و تجلیل از واحدهای نمونه با حضور مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، منوچهر حبیبی، معا...
سازمان‌های بین‌الملل