گزارش وبینار "توانمندی های کارمندانتان را آشکار کنید"

  • شماره خبر: 14518
  • تاریخ: 12 مهر 1399
  • تعداد بازدید: 960

عوامل بسیاری از جمله رهبری، فرهنگ سازمانی، طرز فکر و غیره در آشکار کردن پتانسیل و توانایی های کامل همه کارمندان نقش دارند،. در این وبینار آقای Francis Cholle، نویسنده کتاب پرفروش The Squircle در مورد روش هایی صبحت کرد که به افراد اجازه می دهد به توانایی های بالقوه خود دست یافته و بهره وری را به بالاترین حد ممکن برسانند.

وبینار " توانمندی های کارمندانتان را آشکار کنید" در روز پنجشنبه 10 مهرماه 1399 با حضور این نویسنده معروف در قالب مصاحبه برگزار گردید که در زیر برخی از سوالات به همراه خلاصه پاسخ های وی آورده شده است.

سوال: در ابتدا می‌خواهیم گفتگو را با مفهوم "فرهنگ سازمانی سمی" (Toxic Culture) شروع کنیم. شما این مفهوم را چگونه توصیف می کنید؟

پاسخ: فرهنگ سازمانی سمی زمانی به وجود می‌آید که اکثریت افراد موجود در سازمان در پی منافع شخصی و نه منافع عمومی بوده به طوری که فرهنگ عمومی و رایج را تحت تاثیر قرار دهند و باعث ایجاد عدم اعتماد، ارتباط و شفافیت و در نهایت منجر به تضعیف عملکرد کارمندان شوند.

سوال: تغییر فرهنگ سمی آسان نیست. زیرا این فرهنگ طرفدارانی دارد. بهترین راهکار برای تغییر این فرهنگ چیست؟

پاسخ: نباید به دنبال تغییر فرهنگ یک سازمان باشیم. زیرا فرهنگ رایج یک سازمان است که آن را به جایگاه فعلی خود رسانده است. علاوه بر آن ممکن است در صورت اقدام به تغییر فرهنگ، ناپایداری و بی نظمی بیشتری به وجود آید. لذا باید در صدد تاثیرگذاری (Influence) بر فرهنگ رایج باشیم و نه تغییر آن. این کار را باید با تحلیل روش تصمیم گیری افراد و نحوه تاثیر تصمیم شان بر عملکرد آنان انجام دهیم. به این طریق که باید عوامل مهم و تاثیرگذار بر تصمیم گیری افراد و فرصت‌ها را با اهداف و راهبرد سازمان مقایسه کنیم و شباهت ها و اختلاف ها را دریابیم.

سوال: در سال ۲۰۱۷ مقاله‌ای در مجله مدیریت و مطالعات سازمانی منتشر شد که نشان می‌دهد مدیریت "شفاف" باعث تقویت خلاقیت کارمندان می شود. نظر شما چیست؟

پاسخ: خلاقیت مستلزم آسیب پذیری است. زیرا وقتی ایده و راه و روش جدیدی ارائه می گردد توسط بسیاری از افراد در سلسله مراتب رد می‌شود. طبق مطالعات انجام شده بر روی ۲۵ شرکت بزرگ و موفق که طی تحولات اقتصادی و تغییرات بازار در 100 سال گذشته به حیات خود ادامه داده اند، محققان دریافتند که سه عامل زیر بر موفقیت این کمپانی ها تاثیر بسزایی داشته است:

-  محافظه کاری مالی

-  حس تعلق به مجموعه ← که در اثر ارزش‌های مشترک به وجود می آید و منجر به ریسک پذیری فرد می‌شود. برای القای این حس نیازمند پرورش افراد در این راستا و کمرنگ کردن حداکثری سلسله مراتب هستیم تا افراد جوان و تازه کار ایده های خود را آزادانه مطرح کرده و از حمایت و استقبال مافوق خود اطمینان حاصل نمایند.

-  استقبال از ایده های جدید (از داخل و خارج سازمان)

سوال: اظهار مخالفت کردن با فرهنگ سمی بسیار دشوار است. زیرا معمولا قدرت دست افرادی است که مخالف تغییر شرایط حاکم هستند. چطور می توان این مشکل را برطرف کرد؟

پاسخ: رابطه ای ساده بین افراد و سازمان وجود دارد. افراد کار کرده و حقوق دریافت می کنند. از دیدگاه کارمندان، رضایت و تجربه کاری در سازمان نیز دو عامل دیگر علاوه بر دریافت حقوق هستند که در خوشنودی آنان تاثیر دارد. چنانچه افراد در محیط به شدت سمی قرار بگیرند و به دلیل داشتن علاقه زیاد به آن سازمان، مایل به ادامه کار و تقویت و بهبود فرهنگ آن محیط باشند، باید بدانند که هزینه‌های بسیار سنگینی از قبیل زمان، پیشرفت شغلی، سلامتی جسمی و روانی و غیره پرداخت خواهند کرد. لذا از دیدگاه من ادامه کار در محیط های این چنینی کاملاً یک تصمیم شخصی است.

سوال: چنانچه فرهنگ سمی پیش از شروع کار یک مدیر جدید، توسط کارمندان آن مجموعه ایجاد شده باشد چه باید کرد؟

 پاسخ: در این زمینه باید به تجربه خودم اشاره کنم. سال ها پیش، از من برای مدیریت یک دفتر انتشارات بسیار قدیمی در پاریس دعوت شد. با توجه به اینکه این شرکت از لحاظ مالی دچار مشکلات متعددی بود، در وهله اول بر محافظه کاری مالی متمرکز شدیم که در نهایت در کمتر از ۴ سال این دفتر به سودآورترین دفتر انتشارات پاریس تبدیل شد. تلاش برای موفقیت یک سازمان بهترین کار برای تغییر و تقویت فرهنگ آن سازمان یا مجموعه است. زیرا پیشرفت و موفقیت خواسته مشترک تمام افراد است و چنانچه موفق به اعتلای سازمان یا مجموعه خود شوید، باورپذیری افراد را نسبت به خود افزایش داده و راحت‌تر بر فرهنگ رایج آن مجموعه تاثیر خواهید گذاشت.

سوال: در صورتی که این فرهنگ سمی توسط سایر مدیران ارشد و یا مدیران قبلی ایجاد شده باشد، چه باید کرد؟

پاسخ: با فرهنگ غلط نباید جنگید؛ باید آن را دچار تحول کرد. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد بهترین روش انجام آن از طریق ارائه نتایج مطلوب است. باید با اقدامات کوچک شروع کرد و کارهای مطلوب و نتایج مثبت ارائه داد. در آن صورت توجه کارمندان را به خود جلب خواهید کرد و قادر به تعریف قوانین جدید خود خواهید بود. البته این کار را نباید به گونه ای انجام دهید که برای کل سازمان و یا سایر مدیران ارشد تهدید تلقی شود.

سوال: وقتی صحبت از آموزش کارکنان است، بسیاری از مدیران و رهبران نگران استعفای کارمندان برای فرصت های شغلی بهتر در سایر سازمان ها هستند. آیا برای جلوگیری از آن می توان آموزش کارکنان را نادیده گرفت؟

پاسخ: این موضوع هم مانند عرضه یک محصول جدید به بازار است. شما می توانید هیچ محصول جدیدی عرضه نکنید و در صورتی که این کار را انجام می دهید ممکن است از محصول شما کپی برداری شود. در دنیای امروز آموزش گزینه نیست؛ یک اجبار است. ممکن است افراد بعد از تعلیم ترجیح ‌دهند در سازمان یا مجموعه دیگری مشغول به کار شوند. این به معنای پایان کار سازمان نیست و آن مجموعه باید خود را با شرایط جدید وفق دهد. روش های برای حفظ نیروی کار وجود دارد که یکی از آنها ارائه تعریف درست از ذات و دلیل موجودیت سازمان برای کارمندان است که بسیار مهم تر و بنیادی تر از تعریف اهداف سازمان بوده و قویترین انگیزه را برای کارمندان به ارمغان خواهد آورد.

سوال: برخی مدیران و رهبران از ایجاد ترس برای مدیریت مجموعه خود بهره گیری می کند. چگونه می توان ترس را برای آشکارسازی توانمندی های کارمندان و افزایش بهره وری، از محیط کاری حذف کرد؟

پاسخ: زمانی که شما از ایجاد ترس برای مدیریت افراد زیر دست خود استفاده می کنید، در کوتاه مدت ممکن است پاسخ مثبتی دریافت کنید، اما در بلند مدت این پاسخ به هیچ وجه مثبت نخواهد بود. چنانچه مایل به داشتن نیروی کار خلاق و چابک هستید باید حس تعلق را به افراد القا کنید تا آنان نیز با ریسک پذیری به ایده های جدید بپردازند که در نهایت به نوآوری منتج شود.

سوال: برخی سازمان ها قادر به بهره گیری کامل از مهارتها و تخصص های نیروی کار خود نیستند. چگونه در این زمینه به سازمان ها کمک کرد؟

پاسخ: روشی برای کمیته های اجرایی وجود دارد که در آن از ساختارهای سلسله مراتبی صرف نظر می شود تا همه افراد بتوانند خود به نوعی مانند مدیر عمل کرده و دیدگاه و روش‌های خود را اعمال کنند و به این طریق است که می‌توان از تنوع فکری به نفع مجموعه استفاده کرد. در جواب سوال شما باید بگویم که وقتی صحبت از سازمانهاست من موافق تغییر انقلابی (revolution) نیستم و به بهبود وضعیت آن ها (evolution) اعتقاد دارم. بهبود فرهنگ مستلزم گام‌های کوچک و حساب شده است. لذا این گام‌ها باید با برنامه دقیق و جامع برداشته شوند.

 

میلاد صادق نژادی، دفتر روابط عمومی و امور بین الملل


گزارش تصویری آرشیو
گزارش تصویری آیین بزرگداشت روز جهانی استاندارد و تجلیل از واحدهای نمونه ملی با حضور معاون اول رییس جمهور- 23 مهرماه 1399 گزارش تصویری نشست خبری رییس سازمان ملی استاندارد ایران به مناسبت هفته استاندارد- 19 مهرماه 1399
گزارش تصویری از بازدید دکتر معصومه پاشایی، نماینده مجلس شورای اسلامی از بخش های آزمایشگاهی سازمان ملی استاندارد ایران- 7 مهر 1399 گزارش تصویری از برگزاری مراسم بزرگداشت زنده یاد مهندس میراحمد سادات- 2 مهر 1399
گزارش تصویری از مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس-31 شهریور 1399 گزارش تصویری اهدای نخستین پروانه کاربردعلامت استاندارد ریل راه آهن - ۵ شهریور ۱۳۹۹
گزارش تصویری بازدید رییس سازمان استاندارد از شرکت پاکشوما-۴ شهریور ۱۳۹۹ گزارش تصویری جلسه شورای عالی استاندارد به ریاست معاون اول رییس جمهور - 27 مرداد 1399
نشست نمایندگان مجلس یازدهم استان یزد با رئیس سازمان ملی استانداردایران(26خرداد1399) نشست رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با وزیر جهاد کشاورزی(25 خرداد1399)
گزارش تصویری - نشست خبری رییس سازمان ملی استاندارد ایران (6خرداد 1399) گزارش تصویری - نشست خبری رییس سازمان ملی استاندارد ایران (28 بهمن 1398)
گزارش تصویری از حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن و برپایی غرفه سازمان در آن روز گزارش تصویری از تجدید میثاق رییس، مسئولان و کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران با آرمان های امام خمینی (ره)
گزارش تصویری از سومین نشست تخصصی انجمن های گروه صنایع فلزی در سازمان ملی استاندارد ایران گزارش تصویری سفر رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه به استان اصفهان
گزارش تصویری حضور پیروز بخت در نخستین اجلاس سراسری انقلاب چهارم صنعتی در هزاره سوم دراتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گزارش تصویری از حضور پیروزبخت در همایش استاندارد کیفیت نیروهای مسلح
گزارش تصویری امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان ملی استاندارد و دانشگاه پیام نور گزارش تصویری از افتتاح دفتر استاندارد سازی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
گزارش تصویری از برگزاری مراسم گرامیداشت سردار شهید، سپهبد حاج قاسم سلیمانی در سازمان ملی استاندارد ایران گزارش تصویری ازهمایش تجلیل از واحد های تولیدی نمونه استاندارد استان قم سال 1398
گزارش تصویری از نشست خبری رییس سازمان ملی استاندارد ایران در دی ماه 1398 گزارش تصویری از امضاء تفاهم نامه همکاری بین ایران و عمان
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل مرکز اندازه شناسی، اوزان و مقیاس ها بازدید مهندس پیروزبخت از نمایشگاه قطعات خودرو
مراسم روز ملی کیفیت - آبان ۱۳۹۸ گزارش تصویری از حضور و سخنرانی رئیس سازمان در مراسم بزرگداشت روز آمار و برنامه ریزی
گزارش تصویری از سخنرانی معاون سازمان در نمازجمعه تهران به مناسبت هفته استاندارد 19 مهر 1398 گزارش تصویری تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) به مناسبت هفته استاندارد1398
گزارش تصویری از مراسم روز جهانی استاندارد 1398 گزارش تصویری از دیدار دبیرکل موسسه استانداردسازی و اندازه شناسی کشورهای اسلامی(اسمیک)با رئیس سازمان
گزارش تصویری از حضور و سخنرانی رئیس سازمان در مراسم بزرگداشت روز ملی دامپزشکی گزارش تصویری از نشست خبری رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مهر 1398
گزارش تصویری بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از شرکت صنعتی ماموت گزارش تصویری از اجلاس بین المللی کمیته گردشگری و خدمات وابسته
گزارش تصویری از گردهمایی مدیران ستادی و استانی گزارش تصویری از بیست و یکمین سالگرد شادروان مهندس سادات
گزارش تصویری از بازدید واحدهای تولیدی نمونه استاندارد فرآورده های گوشتی مام و آرد تابان گزارش تصویری از حضور رییس سازمان در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن
گزارش تصویری از مراسم روز جهانی اندازه شناسی گزارش تصویری از نشست صمیمی رییس سازمان ملی استاندارد ایران با کارکنان
گزارش تصویری از نخستین همایش ایمنی مواد غذایی گزارش تصویری از جلسه شورای استاندارد استان تهران خرداد 98
نخستین گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان در سال 1398 بازدید رییس سازمان ملی استاندارد از واحد تولیدی فرمند
بازدید رییس سازمان ملی استاندارد ایران از واحدهای تولیدی دلپذیر نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با حضور رئیس سازمان استاندارد ایران
گزارش تصویری سفر رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به همدان گزارش تصویری بازدید رییس سازمان از هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر
گزارش تصویری از مراسم گرامیداشت یوم الله 22 بهمن و تجلیل از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی گزارش تصویری از راهپیمایی 22 بهمن و برگزاری غرفه سازمان ملی استاندارد در آن روز
گزارش تصویری از تجدید میثاق خانواده بزرگ استاندارد با آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران-بهمن 97 گزارش تصویری بازدید نگارخانه هنری دانشگاه الزهرا
گزارش تصویری از امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه الزهرا(س) گزارش تصویری از بازدید همکاران وزارت امور خارجه از سازمان ملی استاندارد ایران
گزارش تصویری از گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان ملی استاندارد ایران در دی ماه 1397 گزارش تصویری از تقدیر سازمان ملی استاندارد ایران در روز حمل و نقل
گزارش تصویری بازدید رییس سازمان ملی استاندارد از خبرگزاری فارس گزارش تصویری از نمایشگاه عکس و گرافیک حمایت از کالای استاندارد ایرانی در فرهنگسرای خاوران
گزارش تصویری از برگزاری مراسم مربوط به هفته بسیج در سازمان ملی استاندارد ایران گزارش تصویری از بازدید رییس سازمان ملی استاندارد ایران از باغ موزه قصر و افتتاح نمایشگاه گرافیک و عکس حمایت از کالای ایرانی
گزارش تصویری از بازدید رییس سازمان ملی استاندارد از هجدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی گزارش تصویری کتابگردی یک روزه استاندارد در هفته کتاب
گزارش تصویری بازدید از غرفه استاندارد در جشنواره سفره سلامتی خانواده من گزارش تصویری از برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد سال 1397
گزارش تصویری از حضور دبیرکل ایزو در ایران گزارش تصویری از بازدید رییس سازمان ملی استاندارد از باشگاه خبرنگاران
تقدیر از برگزیدگان پوستر روز جهانی استاندارد صعود کوهنوردان سازمان ملی استاندارد به قله دماوند
چهلمین اجلاس کدکس غذایی در ژنو جلسه آینده نگاری و نظریه پردازی سلامت
همایش روز جهانی اندازه شناسی نیره پیروزبخت به عنوان مهندس برجسته معرفی شد
نشست با طنزپردازان امضا یادداشت تفاهم میان ایران و ارمنستان در زمینه حلال
گردهمایی رابطین روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران شورای اداری همدان
سفر به روسیه دیدار نوروزی
بازدید پگاه همدان دیدار رییس سازمان با استاندار گلستان
بازدید از واحد تولید محصولات لبنی پگاه - استان گلستان افتتاح مجموعه اداری - آزمایشگاهی استاندارد گلستان
منتخب استان‌ها آرشیو
استاندار مرکزی:واحدهای صنعتی با تولید  با کیفیت تحریم را به فرصت تبدیل می‌کنند
سید علی آقازاده استاندار مرکزی در آئین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در استان مرکزی اظهار کرد: صحبت از استاندارد تنها به معنی استاندارد تولیدات صنعتی نیست بلکه این استاندارد باید در رفتار، گفتار و مصرف و تولید نیز مدنظر باشد، در صورتی که استاندارد در تمام زوای...
انتخاب ۶ واحد نمونه ملی از استان آذربایجان شرقی، نشان از توانمندی های صنایع استان می باشد
به گزارش روابط عمومي استاندارداذربايجان شرقي، مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی انتخاب ۶ واحد از استان آذربایجان شرقی بعنوان واحد نمونه ملی را نشان از توانمندی های صنایع استان آذربایجان شرقی نام برد که در تاریخ استاندارد کشور بی سابق...
تحقق شعار "جهش تولید" منوط به تولید  کالاهای با کیفیت و استاندارد است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج:
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج در خطبه های نماز جمعه این شهر، با اشاره به ۲۳ مهرماه روز جهانی استاندارد گفت: سازمان ملی استاندارد ایران متولی افزایش کیفیت محصولات و ایمنی کالاهای تولید داخل است. حجت الاسلام و المسلمین حسی...
سازمان‌های بین‌الملل