كاركنان وزارت امور خارجه با فعاليت هاي استاندارد آشنا شدند

  • شماره خبر: 8273
  • تاریخ: 12 دی 1397
  • تعداد بازدید: 273

 

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران، بانوان شاغل در وزارت امور خارجه با حضور در سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن دیدار و گفت و گو با رییس سازمان از بخش های آزمایشگاهی پژوهشگاه استاندارد بازدید کردند.

نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در نشستی که به همین منظور و با حضور مریم ایمانیه، مدیرکل انجمن بانوان دیپلماتیک وزارت خارجه انجام شد، به سابقه 93 ساله سازمان استاندارد اشاره کرد و گفت: این سازمان از سال 1304 با عنوان اداره اوزان و مقیاس تشکیل شد که در سالهای متمادی دستخوش تغییرات اساسی قرار گرفت.

وی تصویب و ابلاغ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد را نقطه عطف این سازمان برشمرد و اظهار داشت: این قانون فقط مربوط به استاندارد نیست بلکه فراگیر بوده  و به نظام جامع استاندارد توجه دارد.

پیروزبخت گفت: طبق قانون جدید ابلاغی همه دستگاهها موظفند نظام استاندارد را با نظارت عالیه سازمان ملی استاندارد در سازمان متبوع خود پیاده و اجرا کنند.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه تدوین استاندارد یعنی توسعه استاندارد در حوزه های مختلف گفت: تاکنون 32 هزار و 500 استاندارد ملی تدوین شده که یک سوم آن در دولت تدبیر و امید بوده است.

پیروزبخت با بیان اینکه فعالیت های بین المللی سازمان ملی استاندارد ایران با مشاوره وزارت امور خارجه انجام می گیرد افزود: این سازمان در بین 163 کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد رتبه 22 را دارد و هم اکنون عضو هیات مدیره موسسه استانداردسازی و اندازه شناسی کشورهای اسلامی، عضو هیات مدیره فنی ایزو بوده و  مسئولیت دبیرخانه کدکس غذایی در خاور نزدیک را عهده دار است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران به فضای ویژه ایجاد شده در کشور به واسطه تحریم ها اشاره کرد و گفت: در این شرایط انجام بسیاری از غیرممکن ها در سازمان ملی استاندارد ایران امکانپذیر شد بطوریکه در مهرماه امسال، سازمان استاندارد برای اولین بار میزبان دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد بود. 

وی با بیان اینکه سفر سرجیو موجیکا به عنوان دبیرکل ایزو نخستین سفر در این سطح طی 30 سال گذشته بوده است افزود: بالاترین مقام سازمان بین المللی استاندارد در پایان سفر سه روزه خود از فعالیت های این سازمان و حمایت ها و مساعدت دولت تدبیر و امید از این سازمان شگفت زده شد و گفت " پیام امنیت و ثبات و آرامش جمهوری اسلامی ایران را به تمامی اعضای سازمان بین المللی استاندارد خواهم رساند." 

پیروزبخت دستاورهای این سازمان را مرهون تلاش همه کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران دانست و تصریح کرد: هم اکنون استاندارد به عنوان زیرساخت توسعه اقتصادی کشور راهکار برون رفت از تنگناهای اقتصادی است.

وی با بیان اینکه بانوان در سازمان ملی استاندارد ایران نقش مهمی در توسعه فعالیت های ملی و بین المللی دارند اظهار داشت: در حال حاضر 2 نفر از معاونان سازمان ملی استاندارد ، 9 مدیرکل ستادی و استانی و جمع قابل توجهی از کارشناسان این سازمان را بانوان تشکیل می دهند.

مریم ایمانیه در ادامه این نشست، استاندارد را ذاتی خواند و گفت: تمامی خلقت آفرینش براساس قوانین فطری است بطوریکه تمامی خلقت براساس این فطرت سیر تکاملی خود را دنبال می کنند.

مدیرکل انجمن بانوان دیپلماتیک وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه فیزیک بدن انسان براساس استاندارد فطری خودش در شرایط بحرانی با محیط سازگاری پیدا می کند، افزود: سازمان ملی استاندارد نیز بر قواعد و قوانین بهتر زیستن و سلامت جامعه تاکید دارد که بسیار ارزشمند است.

در این نشست سودابه یحیی زاده، معاون تدوین و ترویج استاندارد، با اشاره به عضویت 60 ساله این سازمان در ایزو، تقویت عضویت در مجامع بین المللی استانداردسازی را خواستار شد .

وی شاه کلید ورود به تجارت جهانی را تدوین استانداردهای بین المللی دانست و گفت: با توجه به محدودیتهای بین المللی، از تمام ظرفیت های این سازمان برای افزایش سطح توانمندی و مشارکتهای فرامرزی استفاده کرده ایم.

سپس، فرزانه انصاری، سرپرست پژوهشگاه استاندارد، به ساختار و وظایف این پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: در قانون جدید سازمان، مسئولیت تدوین و به روز رسانی استانداردها ، افزایش کیفیت و کارایی و بهبود روشهای تولید و خدمت به پژوهشگاه استاندارد محول شده است.

وی با بیان اینکه پژوهشگاه استاندارد حلقه اتصال بین علم و صنعت است افزود: این پژوهشگاه با داشتن 100 آزمایشگاه تخصصی، بازوی علمی سازمان ملی استاندارد ایران به شمار می رود. 

بازدید از امکانات و توانمندیهای آزمایشگاهی پژوهشگاه استاندارد و موزه استاندارد از دیگر برنامه های این هیات بود.


گزارش تصویری آرشیو
نشست کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با حضور رئیس سازمان استاندارد ایران گزارش تصویری سفر رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به همدان
گزارش تصویری بازدید رییس سازمان از هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر گزارش تصویری از مراسم گرامیداشت یوم الله 22 بهمن و تجلیل از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی
گزارش تصویری از راهپیمایی 22 بهمن و برگزاری غرفه سازمان ملی استاندارد در آن روز گزارش تصویری از تجدید میثاق خانواده بزرگ استاندارد با آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران-بهمن 97
گزارش تصویری بازدید نگارخانه هنری دانشگاه الزهرا گزارش تصویری از امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه الزهرا(س)
گزارش تصویری از بازدید همکاران وزارت امور خارجه از سازمان ملی استاندارد ایران گزارش تصویری از گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان ملی استاندارد ایران در دی ماه 1397
گزارش تصویری از تقدیر سازمان ملی استاندارد ایران در روز حمل و نقل گزارش تصویری بازدید رییس سازمان ملی استاندارد از خبرگزاری فارس
گزارش تصویری از نمایشگاه عکس و گرافیک حمایت از کالای استاندارد ایرانی در فرهنگسرای خاوران گزارش تصویری از برگزاری مراسم مربوط به هفته بسیج در سازمان ملی استاندارد ایران
گزارش تصویری از بازدید رییس سازمان ملی استاندارد ایران از باغ موزه قصر و افتتاح نمایشگاه گرافیک و عکس حمایت از کالای ایرانی گزارش تصویری از بازدید رییس سازمان ملی استاندارد از هجدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی
گزارش تصویری کتابگردی یک روزه استاندارد در هفته کتاب گزارش تصویری بازدید از غرفه استاندارد در جشنواره سفره سلامتی خانواده من
گزارش تصویری از برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد سال 1397 گزارش تصویری از حضور دبیرکل ایزو در ایران
گزارش تصویری از بازدید رییس سازمان ملی استاندارد از باشگاه خبرنگاران تقدیر از برگزیدگان پوستر روز جهانی استاندارد
صعود کوهنوردان سازمان ملی استاندارد به قله دماوند چهلمین اجلاس کدکس غذایی در ژنو
جلسه آینده نگاری و نظریه پردازی سلامت همایش روز جهانی اندازه شناسی
نیره پیروزبخت به عنوان مهندس برجسته معرفی شد نشست با طنزپردازان
امضا یادداشت تفاهم میان ایران و ارمنستان در زمینه حلال گردهمایی رابطین روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران
دیدار نوروزی بازدید پگاه همدان
سفر به روسیه شورای اداری همدان
دیدار رییس سازمان با استاندار گلستان بازدید از واحد تولید محصولات لبنی پگاه - استان گلستان
افتتاح مجموعه اداری - آزمایشگاهی استاندارد گلستان
منتخب استان‌ها آرشیو
اداره استاندارد بروجرد موفق به کسب عنوان برتر طرح جابر بن حیان شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان لرستان: عنایت شرفی، رئیس اداره استاندارد شهرستان بروجرد از انتخاب عنوان برتر اجرای طرح جابربن حیان با موضوع استاندارد توسط این اداره خبر داد. شرفی با اشاره به همکاری ساز...
آذربایجان‌غربی رتبه نخست کشور در استانداردسازی جایگاه‌های CNG را کسب کرد
منصور جلایر، مدیرکل استاندارد استان آذربایجان غربی گفت: با توجه به بازرسی‌های صورت گرفته، این استان رتبه برتر کشوری را در استانداردسازی جایگاه‌های CNGکسب ک...
جمع آوری نمک های غیر استاندارد از بازار لرستان
مرضیه قنبریان، مدیرکل استاندارد استان لرستان درباره نمک های موجود در سطح بازار گفت: در روزهاي اخير در بازار مصرف استان، نمک های خوراکی ید دار با نام های تجاری نوین، بادیه، ونوس،رویا،آوا، یگانه، و نجوا مشاهده شده است که علامت استاندارد درج شده بر روی آنها جعلی ...
سازمان‌های بین‌الملل