با حضور معاون ارزیابی کیفیت

مراسم روز جهانی استاندارد در قزوین برگزار شد

  • شماره خبر: 7547
  • تاریخ: 02 آبان 1397
  • تعداد بازدید: 239

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قزوین: مراسم روز جهانی استاندارد و تجلیل از واحدهای نمونه با حضور مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، منوچهر حبیبی، معاون اقتصادی استانداری، علی فرخزاد، معاون عمرانی استانداری، علیرضا کشاورز قاسمی، رئیس اتاق بازرگانی استان، فتانه شکرالهی، مدیر کل استاندارد استان البرز، سیروس صارمی، مدیر کل استاندارد استان، مدیران دستگاههای اجرایی، مدیران واحدهای صنعتی استان و مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی برگزار شد.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران در این همایش گفت: زندگی فراصنعتی بدون استانداردها غیر ممکن است و توجه به این مهم یک انتخاب نیست، بلکه ضرورتی اجتناب ناپذیر بوده و آنچه آنرا اثر بخش می کند استفاده بهینه یک جامعه از آن است، مدیران هوشمند همواره منعطف هستند و سازمان را قادر می کنند در توسعه پایدار پیش بینی لازم را انجام دهند .

وی با اشاره به اینکه استانداردها روش‌های علمی را جایگزین شیوه‌های سنتی کرده اند، افزود: یکی از مهم ترین سیاست هایی که سازمان ملی استاندارد ایران آن را دنبال می کند هم افزایی با واحدهای تولیدی به منظور فراهم کردن شرایطی مناسب و ایده آل برای تولید محصولات با کیفیت و رونق صادرات است.

بیات با بیان اینکه شعار سال جاری استاندارد های بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی است، باید سیستم های فیزیکی سایبری در اولویت باشد تا تغییرات بنیادین و نظام مند محقق شود، اظهارداشت: ما باید با استفاده و تجربه دانش فنی به دنبال ایجاد روش های جدید باشیم، بیش از ۱۰۰ هزار نیروی متخصص در حوزه استاندارد فعالیت می کنند و  ۲۵۷۰ گروه کاری ویژه دست بدست هم داده اند تا بر اساس دانش خود یک استانداردی تدوین شود.

وی اظهارکرد: تنها کشوری هستیم که ۹۰۰ استاندارد اجباری در آن وجود دارد ولی انتظار داریم اگر کالایی در ردیف استاندارد اجباری نبود هم تولید کننده و مصرف کننده به استاندارد آن توجه کند، در ۱۶۲ کشور جهان محور کار تدوین استانداردهاست و اجرا با خود تولیدکننده است، نقش اصلی ما ارزیابی است و از دستگاهها انتظار می رود ضمن همکاری در اجرای قوانین استاندارد با ایجاد هماهنگی و تعامل بین سازمانی به رسالت خود عمل کنند.

درادامه، معاون عمرانی استانداری قزوین با اشاره به اینکه نهادینه شدن فرهنگ استاندارد در جامعه نیازمند فرهنگ سازی با کمک رسانه ها و باور عمومی در بخش دولتی و خصوصی است، گفت: بخشی از مصرف کننده ها و تولیدکننده ها اعتقاد جدی به استاندارد ندارند .

وی بیان کرد: بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در استان داریم که حد.ود ۱۲۰۰ میلیارد تومان آن ارتباط مستقیم با ساخت و ساز دارد اما به دلیل رعایت نکردن استانداردها هزینه های زیادی تحمیل می شود و در این شرایط نمی توان فقط از مجموعه استاندارد انتظار داشته باشیم که مراقب باشد و الزام کند تا تولیدکننده ضوابط استاندارد را رعایت کند بلکه همه باید خود را ملزم بدانند و از کالای استاندارد استفاده کنند.

دراین مراسم، مدیرکل استاندارد استان قزوین با اشاره به اینکه استاندارد باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود، گفت: تعیین روز جهانی استاندارد بیانگر نقش انکار ناپذیر استانداردهاست و با ایجاد زبانی مشترک در تعیین کیفیت و مرغوبیت کالاها، بستر رقابتی سالم ایجاد و زمینه توسعه همکاری های بین المللی فراهم می شود.

صارمی افزود: باید اذعان کرد استانداردها موجب پیشرفت جامعه شده اند و واحدهای تولیدی باید با ارتقا کیفیت محصولات در سایه استاندارد، کشور را از واردات کالاهای بی کیفیت بی نیاز کنند .

وی اظهارداشت: آزمایشگاههای استاندارد مرجع هستند و این اداره کل به عنوان نهاد قانونی در اجرا محسوب می شود اما در اجرای قانون جدید استاندارد نیازمند همکاری همه واحدها هستیم.

بر اساس این گزارش، در این مراسم از 2 واحد نمونه استانی، ۱۸ واحد نمونه منتخب و ۲۶ مدیر کنترل کیفی نمونه و واحدهای منتخب تقدیر شد.


گزارش تصویری آرشیو
گزارش تصویری از برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد سال 1397 گزارش تصویری از حضور دبیرکل ایزو در ایران
گزارش تصویری از بازدید رییس سازمان ملی استاندارد از باشگاه خبرنگاران گزارش تصویری همایش معاونان و مدیران سازمان ملی استاندارد ایران در هتل بوتانیک گرگان
گزارش تصویری کارگاه کشوری طراحی گرافیک و کارتون : من کالای استاندارد ایرانی می خرم گزارش تصویری کتابگردی با طعم استاندارد
گزارش تصویری روز ملی کیفیت سفر ریاست محترم سارمان ملی استاندارد به استان چهارمحال و بختیاری
گزارش تصویری مراسم روز جهانی استاندارد نشست بین المللی کمیته فنی فولاد در تهران
هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد و پویش کالای استاندارد ایرانی امضای تفاهم نامه همکاری بین استاندارد و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
تقدیر از برگزیدگان پوستر روز جهانی استاندارد صعود کوهنوردان سازمان ملی استاندارد به قله دماوند
چهلمین اجلاس کدکس غذایی در ژنو جلسه آینده نگاری و نظریه پردازی سلامت
همایش روز جهانی اندازه شناسی نیره پیروزبخت به عنوان مهندس برجسته معرفی شد
نشست با طنزپردازان امضا یادداشت تفاهم میان ایران و ارمنستان در زمینه حلال
گردهمایی رابطین روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران شورای اداری همدان
سفر به روسیه بازدید پگاه همدان
دیدار نوروزی دیدار رییس سازمان با استاندار گلستان
بازدید از واحد تولید محصولات لبنی پگاه - استان گلستان افتتاح مجموعه اداری - آزمایشگاهی استاندارد گلستان
منتخب استان‌ها آرشیو
آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در اراک برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد  استان مرکزی: آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد با حضور سید علی آقازاده، استاندار، مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران ، علی اکبرکریمی وسیدمهدی مقدسی نمایندگان مردم اراک ، خنداب و کمیجان ، محمدرضا منصوری، نماینده مردم س...
آئین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد
 به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و  بویراحمد: آئین گرامیداشت روز جهانی استاندارد با حضور غلامرضا امینی، مدیرکل نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال،  جعفر گوهرگانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، ...
مراسم روز جهانی استاندارد در قزوین برگزار شد
با حضور معاون ارزیابی کیفیت
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قزوین: مراسم روز جهانی استاندارد و تجلیل از واحدهای نمونه با حضور مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، منوچهر حبیبی، معا...
سازمان‌های بین‌الملل