محمد صابری نوشت: یکدلی و تعهد به یکدیگر از الزامات یک فرد انقلابی درشرایط اجتماعی کنونی است

  • شماره خبر: 9735
  • تاریخ: 15 خرداد 1399
  • تعداد بازدید: 621

 

حساس بودن به اصول و رعایت مرزبندی با دشمنان از شاخصه های فرد انقلابی است که توجه به یکدلی و تعهد به یکدیگر از الزامات آن در شرایط اجتماعی کنونی است.

مدیر کل دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران در یادداشتی، اجرایی کردن بیانیه دوم گام انقلاب را در مسیر نیل به اهداف انقلاب اسلامی و تحقق آرمان های مقدس جمهوری اسلامی ایران ضروری دانست.

محمد صابری در یادداشتی ضمن آرزوی سلامتی و توفیق خدمتگزاری به مردم شریف و عزیز ایران اسلامی گفت: در این روزهای سرنوشت ساز تشخیص اولویت ها و تفکیک موضوعات اصلی از موضوعات حاشیه ای و فرعی، حائز اهمیت و از شاخصه های انقلابی ماندن است، در این میان برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه در مسیر نیل به اهداف انقلاب اسلامی و تحقق آرمان های مقدس جمهوری اسلامی ایران از برنامه های مهم پیش روی سازمان ملی استاندارد است که بی شک با همدلی همه کارکنان تحقق خواهد یافت.

مدیر کل دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل با اشاره به برخی تازه های «بیانیه گام دوم انقلاب» و کم توجهی به آن طی ماههای گذشته تصریح کرد: تازگی نکات متن بیانیه بیانگر اهمیت، جامعیت و فشردگی این متن است که توجه به آنها را دو چندان می کند. نکاتی که هر کدام موضوع و سوژه ای پراهمیت و جذاب برای بحث و گفت و گو، تعمق و اندیشیدن و گفتن و نوشتن است.

وی در تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب رهبری، جمع شدن یک جای مجموعه ای شامل نگاه تاریخی، توصیف وضع موجود، نشان دادن چشم انداز، راه نیل به چشم انداز و موتور محرک و پیشران حرکت به سمت چشم انداز را اولین نکته مهم این بیانیه بر می شمارد.

وی در ادامه چنین آورده است: اگر چه فرازهایی از این بیانیه پیش از این، در بیانات معظم‌له مسبوق به سابقه است، لیکن چنین مجموعه مدون، جامع و یکدستی برای اولین بار است که منتشر شده است.

دومین نکته بدیع در این بیانیه، اشاره به سه مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی به عنوان مراحل سه گانه‌ای است که در گام اول نیز وجود داشته و الآن وارد دومین مرحله آن می‌شویم.

صابری سومین نکته تازه و مهم در بیانیه گام دوم انقلاب را، تصریح به جهانی‌بودن فرآیند گام دوم دانسته که نسل جدید باید خود را برای آن آماده کند.

خبر از نزدیک بودن زمان احتضار ابر قدرت غرب، چهارمین نکته تازه در این بیانیه است که مدیر کل دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد برآن اشاره کرده است.

وی در این یادداشت آورده است، رهبر انقلاب پیش از این درباره افول ابر قدرتی آمریکا سخن گفته بودند؛ اما خبر از نزدیک بودن زمان احتضار برای اولین‌ بار است که به این صراحت مطرح شده و تداعی‌کننده پیش‌بینی حضرت امام روح الله رحمه‌ الله‌ علیه درباره شنیدن صدای شکسته شدن استخوان‌های مارکسیسم بود!

صابری پنجمین نکته بیانیه رهبری را نو‌آوری متن بیانیه گام دوم انقلاب برشمرده و افزوده است: اشاره به شعارهای فرا نسلی و فرامرزی انقلاب و به تعبیر خود بیانیه جهانی بودن شعارهای انقلاب اسلامی ایران از نکات مهم و برجسته بیانیه گام دوم انقلاب است.

ششمین نکته تازه و پراهمیت این بیانیه، یاد کردن از «نظام انقلابی» به‌عنوان یک نظریه و تأکید بر دفاع ابدی از این نظریه است.

مدیرکل دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران هفتمین نکته تازه، جذاب و روشنگرانه را دو قطبی هایی می داند که شاید لازمه یک فرد انقلابی نیز هست و رهبر حکیم انقلاب در وصف انقلاب اسلامی به آن ها اشاره کرده و فرمودند.

«انقلابی، دارای انعطاف و آماده تصحیح خطاهای خویش است، اما تجدید‌نظر پذیر و اهل انفعال نیست»،

فرد انقلابی باید دارای این ویژه گی ها باشد«حساسیت مثبت نشان دادن به نقدها؛ اما فاصله نگرفتن از ارزش‌ها»، «متحجر و فاقد احساس و درک نبودن نسبت به پدیده‌ها و موقعیت‌های نو؛ اما به‌شدت حساس بودن در برابر اصول خود و مرزبندی با رقیبان و دشمنان» و «قدرتمند اما مهربان و با گذشت و حتی مظلوم» از جمله دو قطبی های مذکور است.

«ایران اسلامی بزرگ» که به گمان من تعبیر دیگری از «تمدن نوین اسلامی» است و آغاز شدن انقلاب اسلامی از نقطه صفر» تعابیری جدید و هشتمین نکته تازه در بیانیه مذکور است.

تصریح به قطب بندی جدید جهانی پس از وقوع انقلاب اسلامی ایران، ابتدا به سه قطب و اکنون «اسلام و استکبار» نیز نکته تازه دیگری در این بیانیه است.

دهمین نکته تازه ای که وی در این مجال به آن اشاره کرده است: تصریح به مشکلات و خسارات ناشی از بی‌توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی از سویی و تأکید بر این نکته است که، اگر این غفلت ها و بی توجهی ها نبود، «بی شک دستاوردهای انقلاب از این بسی بیشتر و کشور در مسیر رسیدن به آرمان های بزرگ بسی جلوتر بود و بسیاری از مشکلات کنونی وجود نمی داشت.

تغییر چالش های انقلاب اسلامی که حاکی از پیشرفت چشمگیر انقلاب اسلامی و پس‌رفت و شکست استکبار است، یازدهمین نکته تازه این بیانیه است.

دشوار نبودن ادامه مسیر انقلاب به اندازه دشواری گذشته، «طهارت اقتصادی شرط مشروعیت همه مقامات جمهوری اسلامی»، «تعبیر خون آورد به جای دستاورد» و «جهاد امیدواری» چهار نکته و تعبیر تازه و ابتکاری دیگر در بیانیه گام دوم انقلاب است.

مدیرکل دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران در پایان آورده است: یک بار دیگر به همه کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران که بسیجی وار در خدمت ملت شریف ایران هستند، اهمیت توجه به یکدلی و تعهد به یکدیگر را تأکید و درخواست می کنم در حد توان خودمان از تبدیل این بیانیه به یک متن تشریفاتی و بالادستی به‌ شدت مراقبت کنیم.

سازمان‌های بین‌الملل