یادداشتی بر هفته دولت

  • شماره خبر: 10573
  • تاریخ: 09 بهمن 1398
  • تعداد بازدید: 271

در تاریخ هر ملت، فراز و نشیب‌های تلخ و شیرینی وجود دارد که تعیین‌کننده سرنوشت و سازنده فرهنگ آن ملت است. نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری بزرگ مردی که جهان مانند او را کمتر به خود دیده است و همچنین جان‌فشانی فرزندان فداکار این مرز و بوم، حرکت خود را آغاز کرد. در این میان، شهادت دو شخصیت فداکار اسلام، رجایی و باهنر که به آتش کین منافقان سوختند، فصلی از شهادت را در تاریخ انقلاب گشود.

به مناسبت شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهیدان محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های  دولت، هفته ای به نام هفته دولت نامگذاری شده است. علت نامگذاری چنین هفته ای این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت مکتبی بود که در آن دوره بحرانی حداکثر تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب، صادقانه به كار برد تا آنجا که جان خویش را بر سر آن نهاد. رجايي و باهنر، دو شهيد ارزنده و بزرگوار عرصه دولت، نمونه هاي بارز خادمين امين مردم و مسئولين وفادار به ملت و دولت هستند كه خالصانه خود، علم و آگاهي خود را وقف مردم نمودند.

همراهى ملت با دولت و پشتیبانى آحاد مردم از آن، از عوامل ثبات و اقتدار دولت است و این رابطه، تا هنگامى که دولت یک دولت ارزشى و خدمتگزار باشد، پایدار خواهد بود. رخداد تروریستی انفجار دفتر نخست‌وزیری در هشتم شهریور 1360 نشان داد دشمنان فقط با دولت رجایی و باهنر عناد نداشتند بلکه می‌خواستند با توسل به این ترورها «نهاد دولت» را در جمهوری اسلامی برای همیشه از بین ببرند. اما نهاد دولت منتخب و مردم‌سالار در نظام برخاسته از انقلاب ریشه‌دارتر و نهادینه‌تر از آن بود که تروریست‌ها بتوانند آن را نابود کنند.

مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره هفته دولت می فرمایند «هفته دولت، فرصت مغتنمی براي ارائه دستاوردها و عملكرد مجموعه دولت به مردم است تا با نتایج تلاش‏های بخشـی از مجمـوعه نظـام اسـلامی بیشتـر آشنـا شـوند و دروغ بودن محـور اصلـی تبلیغـات دشمنـان اسـلام مبنـی بر ناکارآیی و ناتوانی نظـام اسلامی، آشکارتر گردد.»

کارکنان اداره کل استاندارد استان اردبیل نیز همسو با سایر کارکنان سازمان ملی استاندارد حداکثر تلاش و توان خود را برای حرکت در راستای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی، تحقق منویات مقام معظم رهبری و تحقق اهداف استراتژیک سازمان ملی استاندارد ایران به کار می گیرند.

سازمان‌های بین‌الملل